Yaşar Üniversitesi Aday Bilgi

Bize Ulaşın: + 90 (232) 570 71 72
Üniversite Caddesi,
No: 37-39 Selçuk Yaşar Kampüsü,
Bornova- izmir, PK 35100
e-posta:
rehberlik@yasar.edu.tr

-

Mütevelli Heyet Başkanımızdan

Sevgili Gençler;
Bilginin cok hızlı değiştiği ve küresel rekabetin hakim olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Böyle bir ortamda fark edilmeniz icin; “farklı” niteliklere sahip, özgün ve donanımlı bir yükseköğretim kurumunda eğitim almanız şart.
Bizim de hedefimiz ; sizleri ihtiyacınız olan “farklılığı” yaratacak şekilde, akademik-mesleki bilgiyle donanımlı, özgüvenli, sosyal sorumluluk bilincine sahip, sanatsal duyarlılığı olan bireyler olarak yetiştirebilmek ve hayallerinizin gercekleşeceği kariyer hayatınıza emin şekilde hazırlamak. Yaşar Üniversitesi hedefine yönelik olarak, “Kurumsal Temel Dersler” başlığı altında; “Tasarım Kültürü”, “Proje Yönetimi”, “Araştırma ve Yöntembilim”,“İnsan Bilimleri”, “Etik”, “Estetik” ve “Sosyal Sorumluluk” isimli temel dersleri tüm bölümlerde zorunlu hale getirmiş, bu kavramların öğrencileri tarafından kolaylıkla benimsenmesini sağlayarak “farklı” bir kültür oluşturmuştur.
Üniversitemiz; özgür düşüncenin merkezi, Türkiye’nin batıya dönük yüzü olan İzmir’in en merkezi yerinde bulunan kampüsüyle tam bir “Kent Üniversitesi” olma özelliğini taşımaktadır. Yaşayan kampüsleriyle Yaşar Üniversitesi sizlere, en son teknolojik imkanları, cok ceşitli bölüm olanakları ve uzman akademik kadrosunu bir arada sunuyor.
Sevgili öğrenciler; hepinizin başarı dolu ve mutlu bir yükseköğrenim hayatı gecirmenizi, tüm beklentilerinizin ve hayallerinizin gercekleşeceği bir kariyer hayatına sahip olmanızı gönülden dilerim.
Ahmet YİĞİTBAŞI
Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı