MÜTEVELLİ HEYET BAŞKANIMIZDAN

Sevgili Gençler;

Üniversitemiz; özgür düşüncenin merkezi, Türkiye’nin batıya dönük yüzü olan İzmir’in en merkezi yerlerinde bulunan kampüsüyle tam bir “Kent Üniversitesi” olma özelliğini taşımaktadır.Yaşayan kampüsüyle Yaşar Üniversitesi sizlere, en son teknolojik imkanları, çok ceşitli bölüm olanakları ve uzman akademik kadrosunu bir arada sunuyor.

Bilginin cok hızlı değiştiği ve küresel rekabetin hakim olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Böyle bir ortamda fark edilmeniz icin; “farklı” niteliklere sahip, özgün ve donanımlı bir yükseköğretim kurumunda eğitim almanız şart.

Bizim de hedefimiz ; sizleri ihtiyacınız olan “farklılığı” yaratacak şekilde, akademik-mesleki bilgiyle donanımlı, özgüvenli, sosyal sorumluluk bilincine sahip, sanatsal duyarlılığı olan bireyler olarak yetiştirebilmek ve hayallerinizin gercekleşeceği kariyer hayatınıza emin şekilde hazırlamak. Yaşar Üniversitesi hedefine yönelik olarak, “Kurumsal Temel Dersler” başlığı altında; “Tasarım Kültürü”, “Proje Yönetimi”, “Araştırma ve Yöntembilim”,“İnsan Bilimleri”, “Etik”, “Estetik” ve “Sosyal Sorumluluk” isimli temel dersleri tüm bölümlerde zorunlu hale getirmiş, bu kavramların öğrencileri tarafından kolaylıkla benimsenmesini sağlayarak “farklı” bir kültür oluşturmuştur.

Sevgili öğrenciler; hepinizin başarı dolu ve mutlu bir yükseköğrenim hayatı gecirmenizi, tüm beklentilerinizin ve hayallerinizin gercekleşeceği bir kariyer hayatına sahip olmanızı gönülden dilerim.

Ahmet YİĞİTBAŞI
Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı

TOP